Kirurginen suu-nenäsuojain kertakäyttöinen, MUSTA Dmc Mask
3-kerroksista suu-nenäsuojain. CE – merkitty, musta
Tämä hengityssuojain sopii käyttäjän suu-/nenäsuojaksi, kun halutaan välttää mahdollisen tartunnan leviäminen pisaratartuntana omasta uloshengitysilmasta. Estää myös sinua koskettamasta kasvojasi. Muotoiltava nenäkiinnike metallia. Se on helppo muotoilla.
Hengittävästi muotoiltu maski, 3-kerroksinen suojain, mutta silti huoleton hengittää.
Maski väriltään musta (sisäpuoli valkoinen)
Kirurginen suu-nenäsuojus korvalenkeillä, type IIR eli roiskesuojattu. Roiskesuojattu kasvosuoja. Paketissa 50 kpl maskeja. Roiskesuojattu Type IIR suu-nenäsuojus tarjoaa kasvosuojaimista parhaimman suojan partikkeleilta, sen suodatustehokkuus on testatusti yli 98% ja se on tarkoitettu lähinnä sairaalakäyttöön. Pakkauksessa on kätevä välikansi, jonka kautta on helppo ottaa maskeja paketista.
Kirurgisissa suu-nenäsuojuksissa merkintä type 2R, tai IIR, tarkoittaa, että kasvosuojassa on keskitason roiskesuojaus ja suojausteho on yli 98%.
Tutustu myös tehokkaisiin KN95 hengityssuojaimiin (FFP2) https://www.apuvalinekauppa.fi…
10,00 €
● 132 varastossa
Saatavilla Tampereen myymälästä
Saatavilla Turun myymälästä
Tarkista myymäläkohtainen saatavuus suoraan myymälästä
Materiaali: Kuitukangas, sulapuhallettu kangas, suodatinpuuvilla. Nenäkiinnike alumiinia
Ei sisällä lateksia
Koko 17,5 x 9,5 cm
Tuotteen tyyppi: YH/YY-01. Laskokstettu, jossa korvalenkit ja nenätuki (ei steriili)
CE merkitty
EN 14683:2019 + AC 2019
Bakteerisuodatuksen hyötysuhde (BEF%) > 98,6 %
Hiukkasten suodatustehokkuus (PFE%) > 98,6 %